Bankacılık, Sigorta ve Finansal Hizmetler

Büromuz bankacılık, sigorta ve finansal hizmetler alanında faaliyet gösteren yerel ve uluslararası müvekkillere işlem bazında, mevzuata ve uyuşmazlıklara ilişkin konular dâhil olmak üzere her türlü hukuki konuda danışmanlık yapmaktadır. Müvekkillerimiz arasında bankalar, katılım bankaları, finansal hizmet sağlayan şirketler, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, özel sermaye fonları, girişim sermayesi fonları, sigorta şirketleri ve sigorta reasürans şirketleri yer almaktadır.

Müvekkillerimize çoğunlukla destek olduğumuz işlemler arasında kaldıraçlı satın almalar, sermaye yapısının yeniden düzenlenmesini sağlayan işlemler, varlık bazlı kredi işlemleri, yapılandırılmış ticaret, emtia ve yatırım seviyesi finansmanlar, ticaret ve tüketici kredisi işlemleri, köprü krediler, şirketlerin yeniden yapılandırılması, iflas ve kredi işlemleri yer almaktadır. Bu işlemler çoğunlukla farklı para birimlerinden finansmanları içerecek şekilde farklı yargı çevrelerine yayılmaktadır.

Sigorta ve reasürans alanlarında faaliyet gösteren müvekkillerimize faaliyet alanlarına hasredilmiş özel konuların yanı sıra, sermaye yeterliliği, bilgi ve işletim sistemlerinin yönetimine ilişkin hukuki konular ile çevresel ve kurumsal sorumluluk konuları dâhil olmak üzere pek çok alanda ve uyuşmazlıklarında destek olmaktayız.

Şirketler hukuku alanındaki uzman ekibimiz düzenli olarak Türkiye?de bankacılık, sigorta ve finans hizmetlerinde faaliyet gösteren müvekkillerimiz için harici genel danışman olarak çalışmakta olup aynı zamanda alacak tahsil işlemleri ve özel hukuk davaları gibi uyuşmazlıkların çözümlerinde de müvekkillerimizi temsil etmektedir.

© 2016 NEZİROĞLU HUKUK All Rights Reserved