Gayrimenkul ve İmar Hukuku

Gerek mevcut bir gayrimenkulün renovasyonu gerekse bir gayrimenkulün en baştan inşası hususunda müvekkillere gayrimenkul ve imar hukuku alanında her türlü danışmanlığı sağlamaktayız. Bu alanda, önemli müteahhitlerin, arsa sahiplerinin, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının, öz sermaye yatırımcılarının, kuruluşların ve diğer proje pay sahiplerinin dahil olduğu geniş bir müvekkil portföyünü temsil etme deneyimine sahibiz.

Bu müvekkillerimize, imar gerekliliklerinin ya da gayrimenkul mevzuatının yorumlanması ve uygulanması ile çevresel etkilerin değerlendirilmesinden, devlet merciilerinin verdiği kararları temyize kadar her türlü konuda düzenli olarak destek vermekteyiz. Projenin hedeflerini anlamak ve böylece yasal düzenlemelerin, vergi yapılarının ve devlet izinlerinin uygun olduğundan emin olmak için müvekkillerimizle beraber çalışmaktayız. Bu husus özellikle de dükkan, konut ve ofisleri bir araya getiren karma kullanıma yönelik projeler ve karmaşık tapu ya da finansman düzenlemeleri içeren gayrimenkuller için önem teşkil etmektedir.

Büromuz ayrıca organize sanayi bölgelerindeki gayrimenkullere ilişkin çeşitli avantajlara erişim ve bu avantajlardan faydalanma konusunda da müvekkillere destek olmaktadır.

© 2016 NEZİROĞLU HUKUK All Rights Reserved